Austrian Junior Open i Slovenian Junior Open

Dva vikenda, dvije zemlje, dva turnira, pregršt dobrih mečeva i šest medalja – to je sažetak sportskog života naših juniora posljednjih tjedana.

Prvo su se od 27. veljače do 1. ožujka, u Beču na Austrian Junior Openu, natjecali Franka Vidović, Jan Cerovec, Roko Vončina, Fran Marcelić, Viktor Milosavljević, Ivan Krznarić i Martin Kegel. Svi su pokazali izvrsnu igru, a neke je pomazila sreća pa su dogurali do postolja. Najbolji je rezultat postigao Roko koji je nanizavši nekoliko dobrih mečeva dogurao do finala gdje ga je ipak zaustavio Ondrej Vorlicek. Ipak, drugo je mjesto i dalje izvrstan rezultat. Zauzevši treće mjesto, Franka je u potpunosti opravdala status nositeljice u kategoriji do 13 godina te pokazala i ovoga puta kako se može nositi s jačim i starijim djevojčicama. Jan, naš drugi borbeni desetogodišnjak, dogurao je kroz vrlo jake mečeve do 12. mjesta, odigravši najbolji meč protiv Egipćanina Omara kojega je pobijedio bez izgubljenog seta.

10930844_903390149681428_5887106266366609496_n[1]

Naša “tri mušketira” Viktor, Ivan i Fran igrali su kvalitetne mečeve u kategoriji do 17 godina i pokazali veliki taktički napredak i zrelost. Viktor se od ove trojice nabolje plasirao zauzevši 7. mjesto i to nakon što je pobijedio baš Ivana.

11036839_903390289681414_8729869892507874703_n[1]

Fran je turnir je završio na 13. mjestu, odigravši svoj najbolji meč u prvom kolu.

1618460_902507779769665_1408893273943153205_n[1]

Naš najstariji predstavnik Martin, završio je na 8. mjestu u kategoriji do 19 i lagano diže formu za završnicu GP sezone i seniorske obaveze na Europskom i državnom prvenstvu.

11017684_902938489726594_6457202138702775298_n[1]

Tjedan dana nakon turnira u Beču, uslijediio je Slovenian Junior Open na kojemu su naši juniori postigli još bolje rezultate. U Sloveniji su nastupali Franka, Jan, Viktor i Fran i svo se četvero popelo na postolje.

Najbolji rezultat je ovoga puta postigla Franka koja je osvojila turnir izgubivši samo 33 poena u 4 meča, dokazavši time kako u regiji u svojoj kategoriji trenutno nema konkurenciju.

10945500_906453572708419_8308733699332490060_n[1]

Najbolje mečeve i najteži put do najvišeg mjesta na postolju imao je Jan koji je nanizao 5 mečeva u kojima je pokazao tehničko-taktičku nadmoć, ali iznad svega “pametnu glavu” i veliko srce. Naime, u grupnoj fazi turnira je sva tri protivnika dobio zahvaljujući boljoj tehnici i kontroli poena. U polufinalu je igrao s vrlo neugodnim i brzim Lukom Kustecom. Njihov se susret može svrstati među bolje mečeve na ovom turniru. Pet setova izvrsnog squasha u kojem je gotovo svaki poen trajao preko deset izmjena i obilovao raznovrsnošću udaraca, pokazao je svu ljepotu igre i znanje natjecatelja. Jan i Luka su lobirali i uzvraćali volejima, čak i bolje nego mnogi igrači stariji od njih. Nakon dugih 35 minuta igre, rezultatom 3:2 ipak je slavio Jan. U finalu je Jana čekao okršaj protiv njemu dobro znanog Leona Lithgoea iz Srbije. Iako međusobni skor iz prijašnjih mečeva nije išao na njegovu stranu, Jan je odigrao svoj najbolji meč do tada i onih 3-0 iz prijašnjih ogleda s Leonom jednostavno pretočio u 3-0 (11:9,11:9,14:12) u ovome susretu, osiguravši si tako najviše mjesto na postolju.

10402812_906453676041742_7894031883039676506_n[1]

U kategoriji do 17 godina, unatoč odličnima igrama, Viktor i Fran su se morali zadovoljiti drugim, odnosno trećim mjestom. Za obojicu je domaći je natjecatelj Andraž Demšar ipak bio prevelika prepreka.

10403369_906453736041736_2422441469395535818_n[1]Naši su juniori u manje od 14 dana osvojili 6 medalja s prestižnih europskih juniorskih turnira. To je izvrstan motiv za daljnji rad i dobre rezultate u nastavku sezone.