Czech Junior Open [2013]

Juniorska squash reprezentacija Hrvatske je od 18. do 20. siječnja nastupala na jakom turniru u Pragu.

Imali smo predstavnike u sve četiri muške kategorije, a kao i obično najbolje rezultat smo imali u kategoriju U13. Mladi Roko Vončina se plasirao u finale ali nažalost se nije popeo na najvišu stepenicu postolja. Bolji u finalu je bio Čeh Viktor Bytrus rezultatom 12-10,11-13,11-6,11-6.

U kategoriji U15 predstavljali su nas Viktor, Ivan Krznarić i Fran Marcelić. redom su sva trojica ispala u prvom kolu te na kraju zauzela dvadeseto, dvadesetšesto i dvadesetsedmo mjesto. U kategoriji U17 nastupao je već “prekaljeni internacionalac” Martin Kegel koji je doživio samo jedan poraz i to u trećem kolu i na kraju zauzeo izvrsno 9. mjesto. S obzirom da mu je ovo ulazna godina u ovoj kategoriji opravdava zelje stručnog stožera i postavljene ciljeve odnosno ulazak u TOP 10 igrača u svojoj kategoriji kroz godinu dana. Imali smo i predstavnike u kategoriji U19. Ivan Dolovčak i Bruno Reljić su osjetili moć squasha u najstarijoj kategoriji. Obojca su izgubili prva kola ali su do kraja nanizali samo pobjede te su odigrali međusobno odigrali meč za 17. mjesto u kojem je Ivan bio sretniji/spretniji i savladao Brunu rezultatom 11-8, 11-4, 13-11.

U pratnji juniora su bili Luka i Vedran koji ističu kvalitetu turnira, izvrsnu organizaciju ali su rezultatima ovaj puta polovično zadovoljni.

Vezano uz Prag moramo pohvaliti smještaj u hostelu Old Prague Hostel koji se nalazi u centru grada te omogućuje razgledavanje Praških ljepota za relativno malo novaca te ga svima preporučamo.