Franka treća na Hungarian Junior Openu

Treće mjesto u kategoriji do 13 godina koje je osvojila Franka Vidović  najbolji je pojedinačni rezultat s Hungarian Junior Opena koji se od 17. do 19. listopada održao u Budimpešti. Na turniru su osim Franke sudjelovali i Jan Cerovac, Fran Marcelić te Ivan Krznarić, koji su pružili izvrsne partije, iako nisu došli do postolja.

Franka je na putu do odličja pokazala pravi sportski stav, borbenost, tehničku i taktičku zrelost koja se rijetko susreće kod juniorki. Slavila je u tri, a izgubila dva napeta meča. Svojim igrama i rezultatom pokazala je kako iz turnira u turnir napreduje.

HJO 2014., Franka Vidović

U konkurenciji dječaka do 13 godina vrlo je dobro igrao i Jan Cerovac. Međutim, problemi koje i dalje ima u susretima sa snažnijim dječacima sprječili su ga u postizanju rezultata boljeg od 15 mjesta. Do turnira u Beču iduće godine, Jan će zasigurno i taj problem ostaviti iza sebe i bolje se plasirati.

Fran i Ivan, naši predstavnici u kategoriji do 17 godina, pokazali su veliki napredak naročito u sve učestalijem igranju voleja, kontroliranju ritma igre, broju osvojenih poena (winnera) i na koncu, broju pobjeda. Ivan se s turnira vraća s osvojenim petim mjestom, a Fran sa sedmim.

Franka Vidović, Vedran Švonja, Jan Cerovac, Fran Marcelić, Ivan Krznarić

Činjenica da su naši predstavnici zauzeli treće, peto, sedmo i 15. mjesto, odnosno neparne plasmane, ukazuje na to da su svi slavili u zadnjim mečevima.

Ekipu je na turniru pratio trener Vedran Švonja, ali su značajnu podršku pružili i roditelji Franke kojima zahvaljujemo.

Rezultate možete pogledati na sljedećem linku.