Izvještaj s GP iz Beograda

Proteklog je vikenda u Beogradskom Squashlandu odigran najjači GP sezone. Natjecatelja je bilo iz Grčke, Makedonije, Bugarske, Srbije, Hrvatske, Mađarske pa čak i jedan squash entuzijast iz Njemačke. Iako je turnir bio humanitarnog karaktera radi prikupljanja pomoći za stradale u poplavama, uvjeti i mečevi nisu bili za one slabijeg srca. Temperatura je bila vrlo visoka pa su neki već nakon zagrijavanja tražili osvježenje. U takvim su se uvjetima najbolje snašli predstavnici Mađarske.

Muška konkurencija je lagano pokleknula pred prvim mađarskim reketom Torokom. On je demonstrirao svoju virtuoznost lagano prošavši do finala bez izgubljenog seta, a u finalu mu je Martin Kegel pružio izvrstan otpor osvojivši set. No, to nije bilo dovoljno protiv trenutno najboljeg igrača šire regije. Vedran Švonja je osvojio treće mjesto.

GPBG muški

Kod djevojaka je bila iznimno jaka konkurencija. Igrale su prvakinja Grčke i Bugarske, prvakinje i viceprvakinje Srbije i Hrvatske i naravno neizostavne predstavnice Mađarske. Hrvatske boje su predstavljale Josipa Peršun i Paulina Radoš. Obje su pokazale kako su trenutno najbolje igračice na Balkanu. Josipa Peršun je bez muke svladala prvu igračicu Grčke rezultatom 2-0, a Paulina prvakinju Srbije također pobijedivši 2-0. U polufinalnim mečevima su se naše djevojke susrele s predstavnicama Mađarske. Najprije je Josipa igrala sa Zsofi Marton i izgubila 3-0. Ipak, rezultat po gemovima puno više govori o napetosti susreta. Igralo se preko pola sata, a u drugom gemu je Josipa izgubila 10-12. U drugom polufinalu Paulina je igrala s Lucom Polgar i također izgubila ali rezultatom 1-3. U finalu je Zsofi bila bolja od Luce, a za treće mjesto se Paulina uspjela koliko toliko revanširati za poraz u finalu državnog. Ovaj puta je bila bolja od Josipe 3-2.

GPBG cure

Jedina je šteta što u ovako jakom turniru nisu sudjelovali reprezentativci Slovenije koji su imali državno prvenstvo. Mušku titulu u Sloveniji je obranio Martin Mošnik, a kod djevojaka je po prvi puta prvakinja postala Sara Rojnik. Čestitke Martinu i Sari!

Zadnji se GP sezone igra 28. lipnja u Zagrebu. Tog će se dana ujedno i slaviti 10 godina SquashTOWERA pa očekujemo mnogo natjecatelja, puno jakih mečeva i naravno odličnu zabavu.