Povijesni nastup na Europskom individualnom prvenstvu za žene

Od 26.05. do 29.05. u Saarbruckenu u Njemačkoj održano je Europsko individualno prvenstvo za muškarce i žene.

Josipa Peršun prva je predstavnica u povijesti hrvatskog squasha koja je zakoračila na europsku scenu i odmjerila snage sa najboljim igračicama Europe. Primarni cilj nije bio rezultatski nego isključivo iskustvo, kako igračko, tako i trenersko. Iako je realno trebala biti bolje plasirana, ždrijeb joj je namijenio teške protivnice pa je završila na posljednjem, 30. mjestu.

Prvo mjesto osvojila je trenutno druga igračica svijeta, Engleskinja Jenny Duncalf, pobijedivši Nizozemku Vanessu Atkinson rezultatom 3:2, dok je treće mjesto osvojila je Francuskinja Camile Serme u meču protiv Engleskinje Tanie Bailey.

U muškoj konkurenciji, trenutno osmi igrač svijeta, 33-godišnji Francuz Thierry Lincou obranio je prošlogodišnji naslov prvaka nakon što mu je sunarodnjak Gregory Gaultier predao meč pri Lincouovom vodstvu 2:0. Treće mjesto osvojio je Finac Olli Tuominen pobjedivši Mađara Marka Krajcsaka 3:1.