Završen Croatian Junior Open 2014!

U zagrebačkom Squashtoweru, 04. – 05. 04. 2014. održan je drugi CJO2014 na kojem su nastupili juniori i juniorke iz pet zemalja Europe, a po prvi puta i predstavnici iz Turske. Od naših predstavnika, najuvjerljiviji su bili očekivano Roko Vončina u kategoriji do 15 godina i Martin Kegel do 17 godina.

S obzirom na razinu igre koju pokazuju, za njih postoji tek nekoliko turnira u Europi na kojima imaju pravu konkurenciju. Obojica su vrlo uvjerljivo osvojili prva mjesta. Naši juniori osvojili su nekoliko medalja, pa je tako osim Roka i Martina u kategoriji U15 Ivan Krznarić osvojio srebro, a Franka Vidović srebro u U13. Osim njih, jako blizu medalji je bio i Viktor Milosavljević u kategoriji U17 kojem je bronca izmakla za dlaku. Bolji od njega je bio Mađar Kristof Konecni. U najmlađoj kategoriji, naš jedini predstavnik, Jan Cerovac prošao je svoju skupinu i plasirao se u 1/4 finale, no i njega zaustavlja Mađar, Martin Mannheim koji je kasnije osvojio srebro. Jan na kraju osvaja 8. mj. Sve u svemu organizacijski i igrački možemo biti zadovoljni viđenim, te zahvaljujemo svim igračima koji su došli, njihovim roditeljima i trenerima. Također veliko hvala Ani Kamenski, Luki Puškadiji, Squashtoweru te svima koji su doprinijeli ovom događaju, a nenamjerno smo ih zaboravili spomenuti.

Sada slijedi povratak u pripreme za još veći turnir, 23. – 26. 04. 2014. Europsko timsko prvenstvo 3. divizije za seniore i seniorke na kojem će nastupiti 13 zemalja i koji će biti najveći turnir do sada organiziran u Hrvatskoj.